Öğrenci

Öğrenciler için destek sayfasına hoşgeldiniz!

Kılavuz Etkili Sunum Hazırlama Teknikleri

Prof.Dr. Işıl KABAKÇI YURDAKUL tarafından hazırlanmıştır.

 Öğrenci Webinarı – Bunun İntihal Olduğunu Bilmiyordum!


 2020-2021 Güz Dönemi “Uzaktan Öğreniyorum” Rehberi (Özel gereksinimli öğrencilerimiz için)


 2020-2021 Güz Dönemi “Uzaktan Öğreniyorum” Rehberi


 12 Adımda onlineDEU Kılavuzu


 Öğrenci Kılavuzu


 Eğitsel Videolar:

DEU Kütüphane

 Kütüphane Elektronik Kaynaklarına Uzaktan Erişim-Proxy AyarlarıÖNEMLİ NOT: Uzaktan/Kampüs dışı elektronik kaynaklarda araştırma yapabilmeniz için proxy ayarlarınızı bilgisayarınızda mutlaka yapmanız gerekmektedir.


 Kütüphane Elektronik Kaynaklarında Araştırma

SSS

Bağlantı problemi yaşayan tüm öğrenciler ve öğretim elemanlarımız kullandıkları web tarayıcısında proxy ayarlaması yaparlarsa, sisteme girişlerde problem yaşamayacaklardır.

DEÜ Proxy Ayarları için tıklayınız.

Canlı derse katılırken Mikrofonla katılımı seçiniz. Derse girdikten sonra mikrofonunuzu kapatınız. Böylelikle dersteki eğitmenin sesini duyabileceksiniz.

DEBİS kullanıcı hesabı ad.soyad@ogr.deu.edu.tr / soyad.ad@ogr.deu.edu.tr gibi kullanıcı adınızla girdiğinizde derslerinizi göremiyor olabilirsiniz. Bunun nedeni bu değişikliği yapmadan önceki öğrenci numaralı DEBİS hesaplarınıza, derslerinizin atanmış olmasıdır.

Tüm mobil cihazlardan, tarayıcı üzerinden online.deu.edu.tr ye giriş yapıp derslerinizi takip edebilirsiniz . Canlı Derslere katılabilirsiniz.

Kullandığınız tarayıcının ayarlarına girip geçmişini temizleyip tekrardan giriş yapınız. Ayrıca farklı tarayıcılardan da (Google Chrome, Mozilla Firefox, Opera, Safari, Edge vb.) giriş yapmayı deneyiniz.

Kişi bilgilerinizde problem varsa, DEBİS üzerinden düzeltmeniz gerekmektedir. Düzeltme işleminden bir süre sonra düzelecektir.

Bilgisayarınıza herhangi bir ekstra yazılım yüklemenize gerek yoktur. Sayfa html5 üzerinden çalışmakta olup, tarayıcı üzerinden tüm platformlarda çalışabilmektedir.

Uzmanlık ve Seminer dersleriniz, online.deu.edu.tr’de öğretim elemanları tarafından aktif hale gelebilecektir.

http://online.deu.edu.tr adresinden DEBİS kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.

Load More


Font Boyutunu Değiştir
Kontrast