Bilgisayar Programcılığı

Bilgisayar Programcılığı Programı, 2013 yılından beri İzmir Meslek Yüksekokulu ve DEUZEM işbirliğiyle ile yürütülen bir uzaktan eğitim önlisans programıdır.

Amaç
  • Bilgisayar Programcılığı programının temel amacı, tüm kamu ve özel sektör kuruluşlarının ihtiyaç duyduğu bilgisayar teknolojisi ürünlerinin işlevsel kullanımı için gerekli olan yöntem ve teknikleri öğretmek ve bu kurumlarda çalışmak isteyen nitelikle bireyleri yetiştirmektir. Bilgisayar Programcılığı, dünyada ve Türkiye’de hızla gelişen ve birçok iş koluna uygulanabilen bir alan olduğu için, bu programla sadece bölgesel değil ulusal çapta ihtiyaç duyulan ara iş gücü yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Dersler Dokuz Eylül Üniversitesi İzmir Meslek Yüksekokulu Öğretim üyeleri ve Öğretim görevlileri tarafından yürütülmekte ve Bilgisayar Programcılığı alanında piyasada aranır özellikte eğitim ve öğretim verilmektedir.
İş Olanakları
  • Programdan mezun olan öğrenciler, 2 yıllık öğrenimleri boyunca aldıkları (Görsel Programlama, Bilgisayar Donanımı, Web Tasarımı Temelleri, Grafik ve Animasyon, İşletim Sistemleri, İnternet Programcılığı, Sunucu İşletim Sistemleri, Veri Tabanı gibi) derslerde teknolojinin çok değişik ortamlarda kullanımıyla ilgili bilgi ve becerilerle donatılırlar. Bilgisayar Programcılığı önlisans programından mezun olan öğrenciler, “Bilgisayar Programcısı” ünvanı alırlar. Program mezunları kendi girişimlerini yapabilecekleri gibi; kamu ve özel sektör kuruluşlarının bilgi işlem, yazılım, donanım, iletişim ağları ya da bakım onarım servislerinde ihtiyaç duyulan bilişim personeli açığını doldurabilirler.

    Mezunlarımız başta bilgisayar yazılım, donanım, bilişim, iletişim ve finans kuruluşları olmak üzere, büyük ve orta ölçekli, bilgisayar birimlerini içlerinde bulunduran işletmeler, Belediye, hastane vb devlet kurumlarının, bilgi teknolojileri ve alt yapısının projelendirilmesinde, kurulumunda, işletilmesinde, teknik servis hizmetlerinde, yazılım ve web tasarım şirketlerinde; tekniker, teknik destek uzmanı, sistem uzmanı, satış uzmanı, yazılım uzmanı ve orta kademe yönetici olarak çalışmaktadırlar. Ayrıca bireysel imkânlarıyla mesleki alanlarında satış, servis, yazılım ve donanım şirketi kurabilirler.

Ayrıntılı Bilgi Edinmek için İzmir Meslek Yüksekokulu iletişime geçebilirsiniz.

Telefon:
http://imyo.deu.edu.tr/telefon-rehberi.php

BİLGİ EDİNMEK İÇİN:
http://imyo.deu.edu.tr/